Home | Stiri locale | FCM a început returul cu un egal

FCM a început returul cu un egal

Victor Mihalachi, patronul echipei FCM Dorohoi, s-a declarat foarte mulțumit de jocul echipei deși Dorohoiul a remiyat acasă cu Gloria Buzău, scor final 2-2, după un joc nebun. Prima ocazie importantă a meciului a venit în minutul 5 când FCM Dorohoi a avut un gol anulat după ce Alexandru Marin a înscris deși fusese semnalizat în offside. Dorohoienii au continuat să atace poarta buzoienilor iar în minutul 11 balonul a fost scos de pe linia porții cu capul, după un corner. Deși FCM Dorohoi s-a aflat mai mult în atac, cei care au deschis scorul au fost cei de la Gloria Buzău care în minutul 13 prin Dumitrescu a înscris cu un șut din lateral. După golul încasat, dorohoienii au dominat teritorial însă nu au reușit să marcheze. La pauză, scorul era 0-1. Repriza secundă a fost începută foarte bine de FCM Dorohoi care a reușit și egalarea în minutul 50 prin Alexandru Marin care a șutat puternic de la 16 metri sub bara transversală. Jocul bun și ambițios al dorohoienilor a dus la întoarcerea rezultatului. În minutul 56, FCM Dorohoi a reușit să înscrie prin Robert Grumezescu care a reluat perfect cu capul după o centrare venită dintr-o lovitură liberă executată de Ivașcă. Buzoienii au replicat după numai șapte minute iar în minutul 63 Dăniță plonjează spectaculos, lovește mingea cu capul și o pune perfect în vinclul porții gazdelor. Gloria Buzău a forțat trecerea în avantaj și a mai avut o ocazie mare în minutul 75  când Pălimaru a trimis cu capul în transversală o centrare venită de pe partea dreaptă de la Dumitrescu. Dorohoienii au forțat și ei având câteva ocazii de gol însă buzoienii au fost cei care au dominat. Partida s-a încheiat cu scorul de 2-2.