Home | Invatamant | Lista integrală a premiilor Festivalului Internaţional „Mugurelul”

Lista integrală a premiilor Festivalului Internaţional „Mugurelul”

Festivalului Internațional de Folclor„MUGURELUL” ediția a XI-a, 20 – 21 iunie 2015.

Premii

SOLIŞTI VOCALI

CATEGORIA

NUMELE / PRENUMELE

PREMIUL

7 – 10 ani

Elisabeta Șeremet

Palatul Copiilor Botoșani

PREMIUL I

Denisa Popescu

Palatul Copiilor Slatina

PREMIUL I

Adelina Bianca Pop

Palatul Copiilor Târgu Mureș – filiala Reghin

PREMIUL al II-lea

Rareș-Costin Ivanov

PalatulCopiilor Oradea

PREMIUL al II-lea

Sânziana Odor

Palatul Copiilor Piatra Neamț

PREMIUL al III-lea

Darius Popovici

PalatulCopiilor Suceava

PREMIUL al III-lea

Antonio Budulică

Palatul Copiilor Botoșani

MENȚIUNE

Elena Ștefania Solomon

Palatul Copiilor Brașov

MENȚIUNE

11 – 12 ani

Valentina Vasia Oprea

Palatul Copiilor Slatina

PREMIUL I

Patricia-Maria Aniculăesei

Școala Populară de Arte „I. Irimescu” Suceava

PREMIUL al II-lea

Georgiana Sabău

Palatul Copiilor Oradea

PREMIUL al II-lea

PREMIUL PENTRU ORIGINALITATE

Flavia Lesuc

Tudora, Botoșani

PREMIUL al III-lea

Miruna Drelciuc

Școala Populară de Arte „I. Irimescu” Suceava

PREMIUL al III-lea

Anca Patricia Buruiană

Centrul pentru cultură și arte „Carmen Saeculare” Neamț

MENȚIUNE

Antonia-Georgiana Stețco

Școala Gimnazială Nr. 9 Borșa, Maramureș

MENȚIUNE

Iuliana Iordăchel

Palatul Copiilor Iași

MENȚIUNE

13 – 14 ani

George-Emanuel Băiceanu

Palatul Copiilor Iași

PREMIUL I

Iuliana Dorina Oprea

Palatul Copiilor Târgu Mureș – filiala Reghin

PREMIUL al II-lea

PREMIUL SPECIAL AL ORGANIZATORILOR

Briana Georgiana Olteanu

Palatul Copiilor Piatra Neamț

PREMIUL al III-lea

15-18 ani

Ioana Ștefan

ȘcoalaPopulară de Arte „I. Irimescu” Suceava

PREMIUL I

Ana Maria Corniciuc

ȘcoalaPopulară de Arte Botoșani

PREMIUL al II-lea

Ioana Bută

Școala Gimnazială „I. D. Sturdza” Săucești, Bacău

PREMIUL al III-lea

Loredana Sur

Palatul Copiilor Timișoara

PREMIUL al III-lea

PREMIUL PENTRU ORIGINALITATE

SOLIȘTI INSTRUMENTIȘTI

CATEGORIA

NUMELE / PRENUMELE

PREMIUL

11 – 12 ani

Șerban Sebastian Cărămidariu

acordeon

Școala Populară de Arte Botoșani

PREMIUL I

15 -18 ani

Sebastian Tiron

acordeon

Școala Populară de Arte „IlieMicu” Sibiu

PREMIUL I

Eduard Sandu

trompetă

PalatulCopiilorBotoșani

PREMIUL al II-lea

GRUPURI VOCALE

CATEGORIA

NUMELE / PRENUMELE

PREMIUL

Preșcolari

Grupul vocal „Românașii”

GrădinițaNr. 6 Dorohoi

PREMIUL SPECIAL

Ansamblul Folcloric „KUMONKY”

Centrul Cultural Verencianka, raionul Zastavna, Cernăuți, Ucraina

PREMIUL SPECIAL PENTRU AUTENTICITATE

Grupul vocal „BUCOVINOCICA”

Universitatea Națională „Yuriy Fedkovych” Cernăuți, Ucraina

PREMIUL I

GRUPURI INSTRUMENTALE

CATEGORIA

NUMELE / PRENUMELE

PREMIUL

15 – 18 ani

Fanfara Palatului Copiilor Botoșani

Palatul Copiilor Botoșani

PREMIUL I

FORMAŢII DE DANSURI

CATEGORIA

NUMELE / PRENUMELE

PREMIUL

Preșcolari

Formația de dansuri populare „MOȘTENITORII”

Grădinița „Ștefan cel Mare și Sfânt” Dorohoi

PREMIUL I

7 – 10 ani

Formația de dansuri populare „COMORILE LUNCII”

Școala Gimnazială Nr. 1 Lunca, Botoșani

PREMIUL al II-lea

13 – 14 ani

Ansamblul ucrainean „GRUPUL PRIMĂVARA” Rogojești

Uniunea Ucrainenilor din România, filiala Botoșani

PREMIUL I

15 – 18 ani

Ansamblul de dansuri „RAPSODIA PRAHOVEI”

Palatul Copiilor Ploiești

PREMIUL I

Formația de dansuri „COMORILE NEAMȚULUI”

Palatul Copiilor Piatra Neamț

PREMIUL al II-lea

ANSAMBLURI DE DANSURI

CATEGORIA

NUMELE / PRENUMELE

PREMIUL

9 – 13

Ansamblul de dansuri populare „STEJĂRELUL”

Palatul Copiilor Târgu Mureș – filiala Reghin

PREMIUL I

13 – 14 ani

Ansamblul de dansuri „TIMINEANCA”

Școala Gimnazială „D. Gusti” Fundu Moldovei, Suceava

PREMIUL I

Ansamblul de dansuri „MUGURAȘII” Săucești

Școala Gimnazială „I. Sturdza” Săucești, Bacău

PREMIUL al II-lea

Ansamblul de dansuri populare „PLĂIEȘII”

Clubul Copiilor Târgu Neamț

PREMIUL al III-lea

15 – 18 ani

Ansamblul de dansuri „ARDELEANA”

Palatul Copiilor Cluj Napoca – filiala Câmpia Turzii

PREMIUL I

PREMIUL SPECIAL PENTRU CEA MAI BUNA FORMAȚIE DE DANSURI

ANSAMBLURI FOLCLORICE

CATEGORIA

NUMELE / PRENUMELE

PREMIUL

13 – 14 ani

Ansamblul folcloric „POIENIȚA”

Școala Gimnazială „N. Iorga” Poiana, Vorona

PREMIUL I

12 – 13 ani

Ansamblul Folcloric „DOINA CHIOARULUI”

Clubul Copiilor Șomcuta Mare, Maramureș

TROFEUL FESTIVALULUI

15 – 18 ani

Ansamblul Folcloric „DÂRJOVUL DIN VALEA MARE”

Primăria comunei Valea Mare, jud. Olt

PREMIUL I

ANSAMBLURI DE CÂNTECE ŞI DANSURI

CATEGORIA

NUMELE

PREMIUL

13 – 14 ani

Ansamblul Folcloric „PLAI DE DOR”, Niculițel

Căminul Cultural Niculițel, Tulcea

PREMIUL II

15 – 18 ani

Ansamblul de cântece și dansuri „STEJĂRELUL”

Palatul Copiilor Botoșani-filiala Darabani

PREMIUL II

ANSAMBLURI DIN STRĂINĂTATE

NUMELE

PREMIUL

Ansamblul dansuri „Struguraș”

Palatul de Cultură Ungheni, Republica Moldova

TROFEUL FESTIVALULUI

Ansamblul Folcloric „Cindruška”

Hencovce, Slovakia

PREMIUL I

ANSAMBLUL DE DANSURI „EMONA”

Ljubljana, Slovenija

PREMIUL II

Ansamblul Folcloric “Kumonky”

Centrul Cultural Verencianka, raionul Zastavna,

Cernăuți, Ucraina

PREMIUL SPECIAL PENTRU AUTENTICITATE

Grupul vocal „BUCOVINOCICA”

Universitatea Națională „Yuriy Fedkovych” Cernăuți, Ucraina

PREMIUL I

TROFEUL FESTIVALULUI:

Ansamblul Folcloric „Doina Chioarului”Clubul Copiilor Șomcuta Mare, Maramureș

Ansamblul dansuri „Struguraș”Palatul de Cultură Ungheni, Republica Moldova

Comentarii

comentarii postate

---
Regulament comentarii
Pentru a instaura un cadru civilizat de discuţii, de eliminare a "postacilor" de partid sau a celor plătiţi ca să blocheze un articol civilizat, am adoptat următoarele soluţii, în privinţa comentariilor:

1) Moderarea comentariilor lăsate în formularul de la finalul articolelor o dată la patru ore – în acest caz, comentariile nu vor apărea instant.
2) Postarea instant a comentariilor lăsate prin intermediul contului de facebook – în acest caz comentariile vor fi postate imediat. Puteţi să vă faceţi cont de Facebook aici.

Orice critică este acceptată pe site-ul opiniadedorohoi.ro, cu condiţia păstrării unui limbaj civilizat, toate aceste măsuri fiind şi în sprijinul celor interesaţi să-şi expună punctele de vedere fără a mai fi hărţuiţi.
Sperăm că veţi înţelege adevărata valoare a demersului opiniadedorohoi.ro şi vă veţi asuma responsabilitatea alături de noi.
----

Festivalului Internațional de Folclor„MUGURELUL” ediția a XI-a, 20 – 21 iunie 2015. Premii SOLIŞTI VOCALI CATEGORIA NUMELE / PRENUMELE PREMIUL 7 – 10 ani Elisabeta Șeremet Palatul Copiilor Botoșani PREMIUL I Denisa Popescu Palatul Copiilor Slatina PREMIUL I Adelina Bianca Pop Palatul Copiilor Târgu Mureș - filiala Reghin PREMIUL al II-lea Rareș-Costin Ivanov PalatulCopiilor Oradea PREMIUL al II-lea Sânziana Odor Palatul Copiilor Piatra Neamț PREMIUL al III-lea Darius Popovici PalatulCopiilor Suceava PREMIUL al III-lea Antonio Budulică Palatul Copiilor Botoșani MENȚIUNE Elena Ștefania Solomon Palatul Copiilor Brașov MENȚIUNE 11 – 12 ani Valentina Vasia Oprea Palatul Copiilor Slatina PREMIUL I Patricia-Maria…

Calificativ

User Rating: Be the first one !
0
detergenti rufe
jucarii ieftine
Photo booth nunta Iasi beton amprentat beton amprentat apartamente in regim hotelier Iasi
afterschool sector 2 bucuresti
tractari auto nadlac avocat ploiesti pizzerie oradea
bijuterii argint Pandora
cazare pensiune Sinaia
gradinita sector 1
creer site web Paris
web design Abu Dhabi
transport auto pe platforma
creare magazin online
promovare site
creare site web
Imobiliare Iasi
- pahar carton
- hormigon impreso alicante
- cursuri contabilitate Bucuresti
- dezmembrari microbuze Iasi
- realizare site web
servicii contabilitate Iasi
traduceri autorizate Iasi
creare magazin online
promovare site web
creare portal imobiliar
creare portal stiri
stiri botosani
videochat constanta avocat ploiesti
pelerinaj israel
vacante exotice
Haine Botosani
Garsoniera Berceni
- Vila Popesti Leordeni
- Apartament 2 camere Berceni